M & B KUTYAKOZMETIKA -TACSKÓ SZALON - GOLDENDAX

Teljes körű kozmetikai szolgáltatás minden négylábúnak!

terapias_kutyamasszazs.jpg

 

 

Amire ajánljuk:

-betegségek megelőzésére
-egészségmegőrzésre, általános közérzetjavításra
-félénk vagy agresszív kutyák esetében az idegrendszerre gyakorolt nyugtató hatása miatt
-betegségek után a gyógyulás elősegítésére
-műtétek után lábadozási időszakban,rehabilitációként
-komolyabb fizikai igénybevétel előtt bemelegítésre, utána izomlazításra
-időskori problémák megelőzésére,kezelésére(összízűleti gyulladás)
-ízületi problémák esetén az izmok erősítésére(csípőízületi vagy könyökízületi dysplasia)
- gerincbetegségek kezelésére (bambuszgerinc,CEC,porckorongsérv)
-erősen túlsúlyos kutyáknál a fogyókúra részeként.

 Jótékony hatásai:

-azonnali fájdalomcsillapítás
-görcsoldóhatás
-kötőszöveti salaktalanítás és tisztulás
-testi,lelki ellazulás
-pangások megszüntetése,anyagcsere fokozása
-jobb vérellátás
-teljes ellazulás vagy felfrissülés

            Egyéni masszázsterápia, kiegészítő kezelésekkel.

TENS, soft lézer, mágnes - és fényterápia.

     A TENS készülék elsősorban mozgásszervi és periférdiás idegi bántalmakban,bénulások utáni rehabilitációban az idegek, izmok múködésének javításában segít.    

maya_elektro.jpg

 A Terápiás kutyamasszázs elsősorban rehabilitációs jelleggel működik, tehát segít az olyan kutyákon, akik valamilyen okból kifolyólag pl. baleset, műtét, traumás, vagy idegi sérülés miatt rehabilitációra szorulnak, illetve genetikailag kialakult betegségekkel rendelkeznek, mint a dysplasia, vagy az öregkori ízületi problémák.

Napjainkban számtalan kutyát érintenek a különböző örökletes mozgásszervi betegségek, különösen a csípő- és könyökízületi diszplázia. Már kölyökkorban érdemes rendszeresen masszíroztatni az erre hajlamos fajtájú kutyákat, hiszen az izomzat építésével, karbantartásával megelőzhető a tünetek kialakulása, de később, a már kialakult tünetek is enyhíthetők.Tacskóknál, és a többi rövid lábú fajtánál gyakoriak a különböző gerincproblémák, melyek akár a kutya bénulásához is vezethetnek.Segít megállítani az izomzat sorvadását, javítja a bénult testrész vérkeringését, és nem utolsósorban a passzív mozgás stimulálja az idegrendszert, segít, hogy az idegi működés újra beinduljon és a kutya lábra állhasson

Persze nem csak súlyos beteg kutyánkat érdemes kutyamasszázsra hoznunk. Idős korban az egészséges kutyában is megkezdődik az izmok leépülése, megjelennek az ízületi fájdalmak. A rendszeresen masszírozott idős kutyák láthatóan könnyebben mozognak, fittebbek, kevésbé kínozza őket a fájdalom, egyszóval fiatalosabbak. A sport- és munkakutyák, mivel izomzatuk és ízületeik az átlagosnál jóval nagyobb igénybevételnek vannak kitéve, szintén igénylik a rendszeres masszázst. A terhelés hatására az izomzat könnyen befeszül, ezáltal romlik a vér-és tápanyag ellátása, gyengébb lesz az összehúzódó képessége, nehezebben fejlődik és sokkal sérülékenyebb is. Egy komolyabb edzés vagy verseny előtti masszázs nagymértékben segít növelni a teljesítményt és megelőzni a különböző sportsérüléseket, kiállítási kutyáknál pedig kiemeli az izomzatot, mutatósabbá teszi a kutyát.

Személyes tapasztalatom, hogy a heti vagy kéthetenkénti masszázs kezelés is látványos változást eredményez a kutyák állapotában.

A masszázs során az állatban elsősorban a fájdalomcsillapító, lazító hatás kelt jóleső érzést. Minden struktúra ellazul, a test öngyógyító ereje akadálytalanul érvényesülhet.
A masszázs a mechanoterápiának a része és az emberiséggel egyidős, ennek ellenére csak az utóbbi pár évtizedben kezdték felfedezni a jelentőségét az állat -, különösen a kutyagyógyászatban.

Terápiás kutyamasszázsban két olyan masszázsfajta elegyét alkalmazzuk, ami nagyon hatékonyan és egyszerűen alkalmazható az állatok esetében. Az egyik a hagyományos orvosi, vagy svéd masszázs, a másik a Thai masszázs.

 A masszázs helyi hatására az anyagcsere folyamatok, valamint a regeneráció élénkül, a káros anyagcsere termékek felszívódnak, csökken a zsír mennyisége. Értágító anyagok szabadulnak fel, fokozódik a keringés, gyorsul a nyirokkeringés és a jobb vérellátás miatt a fájdalomérzet csökken. Általános hatása, hogy javul a szívműködés, a légzés, a keringés, anyagcsere folyamatok és az idegműködés. Fokozódik a vizelet kiválasztás, a testhőmérséklet és a légzés. A fogásoktól függően az izmok ellazulnak vagy aktivizálódnak, ezek a hatások közérzetjavulást eredményezhetnek, de a betegségtől függően ez néha csak időszakos jellegű.

A masszázs a reflex átkapcsolások útján távolabbi részeken is eredményesen manipulálhatja a szervezetet, az agyi és gerincvelői idegre hatás miatt, fájdalomcsillapító hatású, de a beidegzési pontok mentén hat a belső szervekre is.

 A kezelés időtartama, nagyban függ a kezelendő kutyus kedvétől, természetétől, betegsége jellegétől. Vannak kutyusok akik az első alkalommal már imádják a masszázst, vannak picit izgágább, esetleg bizalmatlanabb egyedek, akiknél több alkalom, mire a teljes kezelést végig lehet csinálni.

 Egy  alkalom körülbelül 30-50 percig tart.

Első alkalommal:
- kérem amennyiben lehetséges, hozzon, vagy készítsen elő állatorvosi, leletet, röntgent, véleményt
- kezelés elött 1-2 órával a kutyus már ne egyen, de rögtön kezelés után se kapjon! ( vizet bármikor bármennyit kaphat)
- a kutyát nem kell előtte kifárasztani!
- alaposan gondoljon át minden olyan tényezőt, mely a kutya előéletéből ismert és fontos lehet! ( műtétek, régi sérülések, aktuális problémák, jelenleg szedett gyógyszerek, allergiák stb.

Semmi NEM KÖTELEZŐ, erőltetni a masszázst a kutyáknál sem szabad! Első alkalmakkal előfordulhat, hogy a kezelés nem teljesen végrehajtható, illetve többször kisebb- nagyobb pihenőket kell beiktatni. Általában 2-3 alkalom után a kutya teljesen megszokja, sőt meg is kedveli a folyamatot.

Bizonyos esetekben előfordulhat, (összizületi gyulladás, reumatikus panaszok stb.) hogy a masszázs hatására ÁTMENETILEG felerősödnek a tünetek, ez egy természetes válaszreakció.

Masszázs után gyakran tapasztalható: több vizelet és széklet ( ez teljesen normális, hiszen a masszázs jótékony hatással van a kiválasztásra is), megnövekedett folyadék igény, aluszékonyabb aznap a kutya.

 Érdemes a masszázs után tapasztaltakat feljegyezni, és a következő alkalommal megemlíteni!

 Mint minden gyógymódnál, a masszázsterápiánál is vannak ellenjavallatok, melyek a következők lehetnek:

- Vírusos megbetegedésből eredő lázas állapotnál,

- Daganatos megbetegedéseknél (csak fél év tünetmentesség után vagy az utolsó kemoterápiát követő fél év elteltével lehet),

- Friss baleseti sérülések, műtétek után (varratszedést követően lehet),

- Gyulladások ideje alatt,

- Nyílt sebek, fertőzések, bőrbetegségek, bőrsérülések esetén,

- Vemhesség, szoptatás ideje alatt,

- Keringési problémák, pacemaker esetén.

A terápia csapatjáték és nem árt tudni mi a gazdi dolga a kezelés után. Mindig figyeljük meg a kutyánkon a fizikális és mentális változást, mert ezek az észrevételek segítik a masszőr további munkáját.

mayamasszazs.jpg

  ---------------------------------------------------------------------------

1. Maya 12 éves tacsi, másfél éve teljes hátsó végtag bénulása volt, kizárólag akupunktúrával állt fel, műtét nélkül, ahová azóta is jár fenntartó kezelésekre. 2 hónap masszázs eredményeként megszűntek a hátsó lábában az izomcsomók , javult a lábtartása, mindkét hátsó lábát terheli, javul a lépéshossza és a kattogó csuklóizületei is javuló tendenciát mutatnak. Naponta 5 km-t sétál :) hétvégén túrázik. 

 8 km-es túra végén:

Innen indult....

maya_bena.jpg

12 évesen :) akupunktúra, fizioterápia, terápiás kutyamasszázs hetente 3-szor, barf és sok sok szeretet!

maya_barf.jpg

 

2. Scotty 9 éves spániel CEC és a gerinc szakaszon 3 helyen porckorongsérv.

1. Ilyen állapotban kezdte el az akupunktúrát:

2. 6 akupunktúrás kezelést követően, második terápiás masszázs után már így megy

 8. masszázst követően:

https://youtu.be/Y-x0JtAJ9as

3. Tüncit 11 éves altatni akarták az orvosok,mert olyan fájdalmai voltak és nem bírt lábra állni 1 hónapja járnak orvostól orvosig. Amikor először jöttek nem bírta megtartani magát, összerogyott, 3 nappal később a második terápiás masszázsra így jött :)


4. Jamper februárban bénult le teljes hátsó részére fél év alatt gyógyszerekkel és a gazdi kitartásával ilyen szépen javult, de hetek óta stagnál az állapota, így kezdtük a masszázst: 

3 masszázs követően itt tartunk most:

 5.Micike- a gazdi tollából:

"Kedves csoport tagok! Közületek sokan ismerik az én öregecske galamblelkű, nagyfülű csámpás Mici kutyuskámat. Többen tudjátok, hogy szegénykém 5 éve kutyatámadás miatt, csípő és gerinc sérülést szenvedett. Sajnos, már nagyon közel állt a bénuláshoz. Aranyosi Éva keze és tudása volt az utolsó reményem. Éva négy masszázzsal feloldotta az évek óta meglévő izomcsomóit, és ma reggelre végre Micike meglepett egy számára tiltott dologgal. Az éjjel a nappali kanapéján aludt. Sírva-nevetve porszívóztam a tengernyi kutyaszőrt. Szívből ajánlom mindenkinek Éva kezét, hozzáértését. Tengernyi szenvedéstől szabadította meg Micikét."

micike.jpg

10 éves Micike bal hátsó lábát alig használta mielőtt elkezdtük a masszàzst! 10 kezelés után így megy :)

 6.Feces, a 6 éves tacsi augusztus végén bénult le hátsó felére. A gazdik szerencsére az akupunktúrát választották, kiderült szerencsére. ( http://allatorvosakupunktura.com/

Az első kezelésig a szteroidokon kívül, masszázst, mágnesterápiát kapott, otthon a gazdik kitartóan végezték a feladatokat és persze sétáltak, sállal kiegészítve, de sétáltak....
A második akupunktúrát követően kis segítséggel , de fel tud állni négy lábra.

3 hét elteltével pedig már magától fel tud állni, azóta már egy-egy lépést is meg tud tenni segítség nélkül, ami azért nagy dolog, ugyanis nincs mély fájdalomérzete , tehát nem érzi a lábait, de a kutyák képesek ,, gerincből járni" ezt nevezzük spinal walkingnak!. És ez még csak a kezdet, azóta napról napra produkál valami újat.

 Feces 2017. decemberében először egyre többet álldogált négy lábon, majd elindult :) és ez még csak a kezdet :)

 

Feceske 2017 karácsonyán:

2018. február:

7. Lola október elején egyik percről a másikra produkálta a porckorongsérv első stádiumát, nehezen , robotszerűen mozgott....
Műtét helyett kapott két akupunktúrás kezelést Dr. Mihálffy Évától ( bővebben: (http://allatorvosakupunktura.com)
és 3 terápiás masszázst , mágnesterápiát, a hátizmai letapadását is sikerült megszüntetni , 3 hét elteltével így megy, boldog és jókedvű.

 https://youtu.be/M5oNS26-tx4

8.Gucci 3 éves havanese, kétoldali tédkalácsficammal küzd, masszázson:

 

 

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 43
Tegnapi: 90
Heti: 338
Havi: 2 872
Össz.: 399 414

Látogatottság növelés
Oldal: TERÁPIÁS KUTYAMASSZÁZS
M & B KUTYAKOZMETIKA -TACSKÓ SZALON - GOLDENDAX - © 2008 - 2024 - mbkutyakozmetika.hupont.hu

Ingyen honlap és ingyen honlap között óriási különbségek vannak, íme a második: ingyen honlap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »